TEREMLABDARÚGÓ TORNA

ENCS

1. december 30.

Versenykiírás

1. A torna célja: a kispályás teremlabdarúgás népszerűsítése, játéklehetőség biztosítása a

téli időszakban, sportbaráti kapcsolatok erősítése.

5. Nevezési díj:  20.000 Ft

6. Nevezési határidő:  2022.december 15.

1. A torna résztvevői: maximálisan 12 csapat, akik a nevezési díjat a nevezési határidőre befizették
  2. Versenyszám: férfi kispályás labdarúgás 5×2 m-es kapuval, 1×18 perc játékidővel
  1. A lebonyolítás rendje:

– A nevezett csapatok 3×4 csoportokban játszanak. Csoporton belül körmérkőzéssel döntik el a csapatok a helyezések sorsát, a csoportokból az első két csapat jut tovább. Ezt követően az elődöntőben kiesés rendszerben játszanak, majd a döntőbe körmérkőzéssel döntik el a helyezések sorsát.

– Győztes mérkőzés 3 pont, döntetlen utáni győzelem 2 pont, döntetlen utáni vereség 1 pont, vereség 0 pont.

– Döntetlen esetén minden mérkőzésen 9 m-es rúgásokra kerül sor / csapatonként 3-3 játékos/. Elsőként azok a játékosok rúghatják, illetve védhetik a büntetőket, akik a mérkőzés végén a játéktéren tartózkodtak. Addig kell folytatni a büntetőrúgást, amíg valamelyik játékos egyedül nem hibázik.

1. Díjazás:
  • 1-3. helyezett: pénzjutalom (I.hely: 30.000 Ft, II. hely: 25.000 Ft, III.hely: 20.000 Ft)
  • 1-3. helyezett: serleg és oklevél
  • különdíjban részesülnek: gólkirály, legjobb kapus, legjobb mezőnyjátékos
  1. Költségek: a rendezési költségek és a díjazások költsége a rendező szerveket, míg a
    részvételi költségek a csapatokat terhelik.
  2. Egyebek:
  • Játékvezetőt a rendező szervek biztosítanak.
  • A sorsolás alapján mindig az elől álló csapat határozza meg, hogy milyen színű mezben kíván játszani.
  • A csapatok létszáma max. 15 fő lehet, amelyből 1 fő kapus és 5 fő mezőnyjátékos tartózkodhat egyidejűleg a játéktéren.
  • Cserélni csak az arra kijelölt helyen lehet / szemben a nézői tribünnel /, sorok cseréje csak akkor lehetséges, amikor a labda játékon kívül van.
  • A mérkőzés megkezdéséhez 5 játékos szükséges, várakozási idő nincs. Ha valamelyik csapat a kisorsolt kezdési időpontjában nem jelenik meg a játéktéren, a mérkőzés eredményét 1:0 gólkülönbséggel és 3 ponttal az ellenfél javára igazoljuk.
  • A kapus a labdát kézzel hozhatja játékba, amikor a labda a játékteret elhagyta.
  • A kapusról az alapvonalat elhagyott labdaérintés után is szögletrúgást kell végezni!
  • Bedobásnál a labdát lábbal is játékba lehet hozni, az ellenfél játékosának 3 m-re kell helyezkedni. Szabadrúgás esetén az ellenfél 5 m-re állhat a labdától.
  • Nincs becsúszás /közvetett szabadrúgás/.
  • Ha a labda a mennyezetet éri: vétkes csapat lesz büntetve, az ellenfél hozza játékba a labdát a plafonhoz közeli oldalról.
  • Minden csapat köteles gondoskodni egy mérkőzéslabdáról.
  • Stoplis futballcipő és fekete talpú cipő viselése nem engedélyezett!
  • Orvosi igazolás nem szükséges, minden játékos saját felelősségére játszik.
  • Kiállítás: 2 perc, 5 perc, végleges. A végleg kiállított játékos helyett 5 perc eltelte után más játékos szerepeltethető.
  • A kiállított játékos automatikusan egy mérkőzésen nem szerepelhet, további játékáról a versenybizottság dönt.
  • Óvás:
  • A mérkőzés előtt bemelegítésre a játéktéren nincs lehetőség, bemelegítés az öltöző folyosón labda nélkül.
  • Minden vitás esetben a kijelölt Versenybizottság dönt ezen versenykiírás és az érvényben lévő szabályok szerint. A hozott döntés ellen fellebbezni nem lehet.

Az őrizetlenül hagyott tárgyakért a Szervező Bizottság felelősséget nem vállal!

Információ és nevezés:        Encs- Városi Sportközpont

Zsibai-Szakálos Zsófia: emsksportszervezo@gmail.com